Персональний сайт директора ЛНВК "ЗОШ І-ІІ ст. №24 - технологічний ліцей" ГРИНЧУК ЮЛІЇ

Меню сайту
Час минає!
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 48
Друзі сайту

Публікації та статті

Стаття у газету "Шкільний дзвінок"  жовтень 2013р.

    Гармонія кольорів 

Щоденно відкриваючи очі ми сприймаємо цей світ на 90% в кольорі. Саме кольори дають нам можливість сприймати картину світу. А чи задумуємось ми, що ж таке колір, світлотінь, градація?

         Потреба в кольорах властива людині ще з доісторичних часів. Уже в кам’яному віці вохрою малювали на стінах печер. В Єгипетських храмах археологи виявили особливого способу конструкції, де приміщення були побудовані так, що сонячні промені заломлювались і освітлювали кімнату одним із кольорів спектру. Такі кімнати використовувались для лікування та богослужіння. Цілитель визначав, який колір потрібен хворому, його купали в кімнаті такого кольору, і здоров’я поліпшувалось. Авіценна (980-1037 рр.), зіставляючи кольори з конструкцією людини, рекомендував пацієнтам кольорові ліки, виготовлені з висушених рослин, та кольорові ванни.

         Вченими було проведено ряд досліджень в наслідок яких було виявлено, що колір має прямий вплив на психоемоційний та фізичний стан людини. Так при кількахвилинному спогляданні оранжево-жовтого кольору показники пульсу, тиску та частоти дихання  підвищуються, а при спогляданні темно-синього кольору, реакція нервової системи протилежна.

         З 4500 кольорових відтінків вчені вибрали кольори з найбільш виявленим психологічним станом, і в результаті їх спостережень з’явилась психологія кольорів, яка вивчає основні: червоний, синій, жовтий, зелений та похідні: фіолетовий, коричневий, сірий, чорний. Та необхідно зазначити, що цим поділом користуються лікарі, які на цій основі створили так зване «кольорове тестування». Залежно від того, який колір людина обере, а який відхиляє можна судити про стан здоров’я, про характер, можливості і здібності.

         У мистецтві поділ кольорів проводиться по іншій системі. Всі кольори поділяються на хроматичні (з кольором) та ахроматичні (без кольору). До хроматичних відносяться кольори як теплої гами (жовтий, оранжевий, червоний) так і холодної гами (блакитний, зелений, фіолетовий, синій). Градація відтінків сірого (від білого до чорного) відноситься до ахроматичних кольорів. Окрім цього кожен знає, що всі хроматичні кольори мають початок від трьох основних: жовтого, синього та червоного, а всі інші є їх похідними. Для прикладу, якщо змішати між собою жовтий та червоний колір ми отримаємо оранжевий, а якщо змішати синій та червоний – фіолетовий.

         Кольоротератія – це наука, що використовує різні барви для регулювання вібрацій тіла людини на таку частоту, яка б давала їй силу, здоров’я, гармонію.  Колір є основним фактором у будь-якій системі зцілення. Він необхідний для душі, як повітря для тіла. Колір може підвищити або знизити температуру в приміщенні.

         Блакитний колір не лише зніме гостроту конфлікту – він може взагалі цей конфлікт відвернути. Зелений колір – колір спокою та впевненості. Лимонний  допоможе забудькуватим – тим хто губить речі, забуває необхідні слова у розмові. Якщо у вас сьогодні планується важкий іспит чи контрольна робота вам допоможе жовтогарячий колір, він взагалі сприяє генерації блискучих ідей, стимулює духовну діяльність. Червоний колір допомагає відновити енергію після уроків чи спортивних змагань. Ось так просте спілкування з кольорами можуть вплинути на наше самопочуття та допомогти у відновленні сил.

         Звертайте увагу на речі які вас оточують не лише на їх модність чи виразність але й на їх кольоровий вплив на наше життя. Адже перед філософами й по сьогодні стоїть запитання: ми змінюємо буття чи буття впливає на нас?